Atrakcje

Muzeum Emigracji

ul. Polska 1, Gdynia

Muzeum Emigracji w Gdyni – muzeum historyczne w Gdyni, samorządowa instytucja kultury Gdyni, założone w lutym 2012, udostępnione publiczności 16 maja 2015. Placówka dokumentuje historię emigracji Polaków.

Żaglowiec Dar Pomorza

Dar Pomorza, Molo Południowe, Śródmieście, Gdynia

Trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Obecnie jest to statek-muzeum, oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Muzeum Miasta Gdyni

ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia

Instytucja powstała w 1 stycznia 1983 roku, powołana przez Prezydenta Miasta. Głównym celem Muzeum jest dokumentowanie i popularyzacja informacji o historii i współczesności Gdyni, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia ośrodka miejsko-portowego w okresie II Rzeczypospolitej.

Molo w Orłowie

ul. Orłowska, Gdynia

Drewniane molo znajdujące się w nadmorskiej, południowej dzielnicy Gdyni. Pierwszy niewielki pomost dla statków w Orłowie wybudowano w czasie I wojny światowej. Pełnił też funkcje spacerowe dla pobliskiego domu zdrojowego.

Gdyńskie Centrum Filmowe

ul. Plac Grunwaldzki 2, Gdynia

Sprawdź aktualny repertuar kina Gdyńskie Centrum Filmowe Gdynia. Wejdź i zarezerwuj bilet przez internet. Sprawdź opinie o filmach i ciekawe recenzje

ORP Błyskawica

Molo południowe, Gdynia

ORP Błyskawica – polski niszczyciel, jeden z dwóch zbudowanych okrętów typu Grom, wprowadzony do służby w Marynarce Wojennej w 1937 roku.

Park Trampolin JUMP CITY

ul. Tadeusza Wendy 7/9, Gdynia

JUMPCITY to miejsce, w którym na ponad 140 trampolinach spełniamy marzenia o lataniu. Cała hala podzielona na 6 różnych stref trampolin, to istny raj na ziemi!

Centrum Handlowe Riviera

ul. Kazimierza Górskiego 2, Gdynia

250 SKLEPÓW, 2500 MIEJSC PARKINGOWYCH, 7 PLACÓW ZABAW, 30 RESTAURACJI I KAWIARNI, DARMOWE WIFI

Kolejka Górska na Kamienną Górę

ul. Plac Grunwaldzki 1, Gdynia

Na szczyt Kamiennej Góry można wjechać w ok. dwie minuty. Tyle potrzebuje kolejka, by pokonać dystans 96 metrów.